Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Doborowe Czwartki” – dlaczego warto zostać jednym z nas?

Stuletnia historia Policji dowiodła, że społeczeństwo nadal darzy nas ogromnym zaufaniem. Świadczy to też o jej stabilności i potrzebie dalszego funkcjonowania.

Trudno sobie wyobrazić fakt, że nikt nie będzie ścigał sprawcy pobicia, rozboju, włamania lub oprawcy rodziny, który zamiast ją chronić, nękał każdego dnia. Nic nie zastąpi łez radości rodziców, kiedy policjant odnajdzie ich zaginione dziecko. Tych emocji nie można doświadczyć w żadnym innym zawodzie. Nie ma tu czasu na nudne dni. Każda służba jest inna, każde zdarzenie jest swoiste. Dokładność, rzetelność i wiedza przy wykonywaniu powierzonych zadań budują pozytywny wizerunek osobisty policjanta, a tym samym całej instytucji.

Młodzież, która stoi u progu wyboru zawodu ma wiele pomysłów, ale nikt nie da jej gwarancji, że którykolwiek jest tym właściwym. Najlepszy jest jednak ten, który daje poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa, a w przyszłości zapewni uprawnienia emerytalne. Oprócz tych szans życiowych, służba w Policji daje też szereg innych możliwości, z których warto skorzystać w momencie wyboru zawodu. Każdy policjant, oprócz tego, że może liczyć na stabilne zatrudnienie, to ma szanse na edukację na studiach I i II stopnia w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie oraz kursy specjalistyczne i językowe, co w późniejszych latach pozwala na realizację ścieżki awansu zawodowego na coraz to wyższych stopniach w hierarchii.

Dla zainteresowanych w całym garnizonie łódzkim – w tym również w jednostce radomszczańskiej Policji – począwszy od marca 2020 roku organizowane będą tzw. Doborowe Czwartki. W godzinach 14:00 – 16:00 wyznaczony funkcjonariusz osobiście udzieli informacji dotyczących procedury kwalifikacyjnej, pomoże wypełnić kwestionariusz osobowy i skompletować dokumentację. Przekaże też cenne wskazówki, które będą pomocne na kolejnych etapach rekrutacji.

Zapraszamy i zachęcamy – Zostań jednym z nas!!!

Powrót na górę strony