Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aby ferie były bezpieczne

Okres ferii zimowych jest doskonałą okazją do zaplanowania różnych form aktywności na świeżym powietrzu. Aby cała zabawa upłynęła pod znakiem bezpieczeństwa, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku przed rozpoczęciem zimowej przerwy przeprowadzili szereg spotkań w szkołach z dziećmi i młodzieżą, a podczas trwających ferii uczestniczą w działaniach profilaktycznych, które mają za zadanie zachęcić wszystkich do aktywnego spędzenia czasu wolnego w mieście.

Kolejny rok wspólne działania profilaktyczne radomszczańskiej Policji, Miejskiego Domu Kultury i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji są adresowane szczególnie do tych, którzy nie planują wypoczynku poza miastem. MDK prowadzi zajęcia kulturalno – artystyczne w formie warsztatowej, przed którymi policyjny profilaktyk i dzielnicowi przekazują najmłodszym zasady bezpiecznego wypoczynku, zaś MOSiR zaprasza na lodowisko. W miniony wtorek 14 stycznia 2020 roku właśnie tam odbył się piknik profilaktyczny, podczas którego uczestnicy mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności w rywalizacjach indywidualnych i zespołowych. W zamian za dobrą zabawę i pozytywną rywalizację opartą na zasadach fair play najlepsi zostali nagrodzeni przez policjantów kaskami narciarskimi i innymi upominkami. Jest to kontynuacja ogólnopolskiej kampanii pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Pomimo, że tegoroczne ferie w naszym regionie upływają bez białego puchu, to przypomniane zasady Międzynarodowej Federacji Narciarskiej i zdobyte nagrody z pewnością posłużą tym, którzy wybierają się na stoki, gdzie śniegu nie brakuje.

Dla wszystkich chętnych polecamy też stronę www.policja.pl/bezpieczenstwo-na-stoku z konkursem plastyczno – fotograficznym pt. „Stok nie jest dla bałwanów”, gdzie można znaleźć regulamin oraz informacje o terminach nadsyłania prac. Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w ogólnopolskim konkursie, życząc jednocześnie dobrej zabawy, a przede wszystkim zwycięstwa.

 

 

 

 

 

 

 

 

Powrót na górę strony