Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ujęcie obywatelskie dwóch nietrzeźwych kierowców

Po raz kolejny właściwa postawa obywatelska przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu nietrzeźwych kierowców. W sobotni wieczór dyżurny radomszczańskiej komendy otrzymał dwa zgłoszenia od mieszkańców naszego powiatu, informujące o zatrzymaniu i uniemożliwieniu kontynuowania jazdy dwóm nietrzeźwym kierującym.

 

16 listopada 2019 r. o godzinie 18.35 radomszczańscy policjanci otrzymali telefoniczne zgłoszenie dotyczące ujawnienia nietrzeźwego kierowcy peugeota. Po przybyciu na miejsce zgłoszenia, funkcjonariusze ustalili, że kierujący peugeotem 206 podjechał pod jeden ze sklepów spożywczych w miejscowości Blok Dobryszyce. Dwaj inni klienci sklepu,widząc że kierowca może być nietrzeźwy wyciągnęli kluczyki pozostawione przez 55-letniego mieszkańca gminy Dobryszyce w stacyjce pojazdu, a następnie zadzwonili na numer alarmowy informując o swoich podejrzeniach. Gdy kierowca peugeota wyszedł ze sklepu uniemożliwili mu kontynuowanie jazdy i oczekiwali z nim na przyjazd patrolu. Badanie stanu trzeźwości kierującego potwierdziło ich podejrzenia. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna od 2005 r. miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami z uwagi na stan zdrowia.

Kolejne zgłoszenie dyżurny radomszczańskiej komendy odebrał po 10 minutach.  Tym razem w miejscowości Ochocice gm. Kamieńsk kierowca seata ibiza jadąc w kierunku Kamieńska jechał rowem uderzając w słupki hektometryczne. Gdy się zatrzymał podróżujący drogą K-91 kierowca i pasażerowie pojazdu iveco  zareagowali na dziwne zachowanie kierowcy seata. Gdy wyczuli od niego woń alkoholu natychmiast powiadomili Policję. Seatem kierował 52-letni mieszkaniec gm. Kamieńsk. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał on w organizmie 2,5 promila alkoholu.  Ponadto mężczyzna miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.  Obaj mężczyźni będą odpowiadać za kierowanie pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości za co grozi im kara do lat 2 pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Odpowiedzą również za popełnione wykroczenia.

Powrót na górę strony