Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Radomszczańscy policjanci walczą z przestępczością narkotykową

Policjanci z Radomska w październiku 2019 roku czterokrotnie zadali cios przestępczości narkotykowej. Zlikwidowali uprawę konopi indyjskiej oraz zatrzymali trzech mężczyzn posiadających przy sobie marihuanę i amfetaminę.

W październiku 2019r. monitorując środowisko przestępcze radomszczańscy policjanci uzyskali informacje dotyczące produkcji narkotyków. Aby je sprawdzić, przeszukali lasy w okolicy Radomska i Gomunic. Znaleźli tam plantację konopi indyjskich. Plantacja znajdowała się w miejscu trudno dostępnym, a same rośliny zabezpieczone były siatką ogrodniczą. Policjanci zabezpieczyli do dalszych badań 34 rośliny w różnej fazie wzrostu. Dzięki działaniom policjantów na rynek nie trafi ponad 2000 porcji konsumenckich marihuany.

Kolejna sprawa dotyczy 25-letniego mieszkańca gminy Kodrąb, który pod wpływem narkotyków urządził w domu awanturę. Interweniujący policjanci znaleźli przy mężczyźnie kilka porcji marihuany, a na laptopie rozsypane dwie „ścieżki” amfetaminy.

W drugiej połowie miesiąca kryminalni zatrzymali dwóch mieszkańców Radomska w wieku 16 i 23 lat. Przy starszym znaleziono 3 "dilerki" z marihuaną, a młodszy posiadał przy sobie tzw. „młynek” i fifkę. 23-latek oświadczył, że narkotyki znalazł na chodniku. Jego młodszy kolega zmielił je i część z nich wysypał.

24 października w ręce mundurowych wpadł 22-latek z Radomska, który posiadał przy sobie 5 „dilerek” z marihuaną. W jego miejscu zamieszkania policjanci znaleźli kolejnych kilkanaście porcji narkotyku. Mężczyzna tłumaczył, że torebki z narkotykiem znalazł na łące. Sam ich nie zażywa, lecz tylko sprzedaje przypadkowym osobom.

Zatrzymanym mężczyznom przedstawiono zarzuty posiadania narkotyków. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawiania wolności.

  • policjant podczas oględzin zabezpieczonej plantacji konopi indyjskich
  • zabezpieczona plantacja konopi indyjskich
Powrót na górę strony