Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymanie kolejnych nietrzeźwych

22.10.2019 r. radomszczańscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących samochodem, z których jeden miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Pierwszy z nietrzeźwych został ujawniony w Radomsku na ul. Wyszyńskiego o godzinie 12.10. Powodem zatrzymania do kontroli była nadmierna emisja spalin jego fiata punto. Okazało się, że kierowca jest nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że ma on 3,1 promila alkoholu w organizmie. Kierującym okazał się 59- letni mieszkaniec gminy Gidle. W związku z naruszeniem wymogów ochrony środowiska został mu zatrzymany dowód rejestracyjny pojazdu.

Drugi z ujawnionych nietrzeźwych został zatrzymany do kontroli w Strzałkowie o godzinie 17.00. 57-letni mieszkaniec Strzałkowa kierował renault megane. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał on blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Obu mężczyznom zostały zatrzymane prawa jazdy. Odpowiedzą za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Miejsce zatrzymania nietrzeźwego kierującego

Powrót na górę strony