Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Motocyklista zginął na krajowej "jedynce"

Do kolejnego śmiertelnego w skutkach wypadku z udziałem motocyklisty doszło na drodze K-1 w pobliżu miejscowości Kolonia Dobryszyce. 56- letni motocyklista najechał na tablicę informacyjną. Zginął na miejscu.

Radomszczańscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku,  do którego doszło 10 lipca 2019 roku około godz. 13:40. Policjanci ustalili, że na drodze K-1 w miejscowości Kolonia Dobryszyce jadący  motocyklem polaris w kierunku Katowic 56-letni mężczyzna z nieustalonych przyczyn najechał na tablice sygnalizujące zwężenie jezdni. W wyniku zdarzenia kierujący jednośladem poniósł śmierć na miejscu. Ruch na drodze był  zablokowany przez kilka godzin.

Policjanci apelują o szczególną ostrożność i zwracanie uwagi na oznakowanie dróg. W sezonie letnim wiele dróg jest remontowanych, co wpływa na pogorszenie warunków ruchu. Zawsze należy dostosować prędkość do warunków panujących na drodze i własnych umiejętności. Jazda "na pamięć" może skończyć się tragicznie. 

Powrót na górę strony