Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Klasy mundurowe na start! Spotkania z policjantami w szkole średniej w Kamieńsku

Od kilku dni w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kamieńsku trwają spotkania promujące szkołę. Dużym zainteresowaniem cieszy się klasa o profilu mundurowym, dlatego też w działania placówki włączyła się Komenda Powiatowa Policji w Radomsku.

17 maja 2019 roku w ramach „Dni Otwartych” w ZSP w Kamieńsku odbyły się pogadanki i pokazy ofert dla uczniów kończących szkołę podstawową. Z uwagi na dość duże zainteresowanie profilem mundurowym, także policjanci z KPP w Radomsku zaprezentowali specyfikę swojego zawodu, a przede wszystkim jego atrakcyjność na obecnym rynku pracy. Komendant Komisariatu Policji w Kamieńsku, podinsp. Włodzimierz Bareła opowiedział, czym jest służba, czego oczekujemy od kandydatów i co możemy im zaoferować po wstąpieniu w szeregi Policji. Zaś policyjny profilaktyk przedstawił ścieżkę doboru do służby. Najwięcej młodzieży zgromadziło się wokół stoiska technika kryminalistyki, który zaprezentował sprzęt do zbierania i utrwalania śladów na miejscu zdarzenia. Z kolei w innej sali dzielnicowy z Komisariatu Policji w Kamieńsku zorganizował pokaz sprawności fizycznej. Zainteresowanie jego prezentacją było równie duże. Zainteresowani mogli zobaczyć też pokaz musztry policyjnej, przygotowanej przez nauczyciela tej szkoły, a jednocześnie emerytowanego policjanta radomszczańskiej komendy.

W minioną środę 22 maja 2019 roku odbyło się kolejne spotkanie w tejże szkole z udziałem radomszczańskiej Policji. Tym razem słuchaczami byli obecni uczniowie klas mundurowych. Spotkanie poprowadził I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Radomsku, mł. insp. Dariusz Szulc. Młodzież z zaciekawieniem obejrzała spoty promujące pracę w Policji. Dowiedziała się również, że jest to świetne miejsce, gdzie można realizować swoje życiowe pasje i zainteresowania. Po spotkaniu przyszedł czas na indywidualne pytania i rozmowy z policyjnym profilaktykiem.

  • Prezentacja prowadzona przez technika kryminalistyki
  • Prezentacja narzędzi i czynności wykonywanych przez techników
  • Prezentacja narzędzi i czynności wykonywanych przez techników
  • Spotkanie I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Radomsku z uczniami klas mundurowych
  • Komendant Komisariatu Policji w Kamieńsku n aspotkaniu podczas dni otwartych w ZSP w Kamieńsku
  • Pokaz sprawności fizycznej
Powrót na górę strony