Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Finał turnieju dla uczniów szkół średnich o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi

11 kwietnia 2019 roku na hali MOSiR w Łodzi przy ul. Małachowskiego 5/7 odbył się finał turnieju dla uczniów szkół średnich o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi. W rywalizacji wzięło udział dziewiętnaście 4 osobowych drużyn ( dwie dziewczyny i dwóch chłopców ) wyłonionych w eliminacjach powiatowych. Około godziny 10.00 rozpoczęły się równolegle 3 konkurencje: test sprawności fizycznej, test wiedzy sprawdzający znajomość Ustawy o Policji oraz wiedzy o społeczeństwie oraz rozmowa kwalifikacyjna. Po podsumowaniu Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi insp. Andrzej Łapiński wręczył zwycięzcom puchary i inne nagrody. Kto okazał się najlepszy?

Turniej został zorganizowany z inicjatywy Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Ma na celu popularyzację zawodu policjanta i zachęcenie młodych osób do zainteresowania się zawodową przyszłością w mundurze. Konkurencje były bardzo zbliżone do etapów jakie musi przejść każdy kandydat do służby w Policji. Przedsięwzięcie , swoim pokazem, uatrakcyjnili uczniowie Mundurowego Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi przy ul. Klaretyńskiej.

 

Ostatecznie po zaciętej rywalizacji na podium stanęła młodzież z :

1. LO im. Marii Konopnickiej w Poddębicach

2.ZS Centrum Kształcenia Praktycznego im. Wincentego-Witosa w Bujnach

3. II LO im. M. Kopernika w Łowiczu

 

Wśród dziewcząt najlepszą zawodniczką tego turnieju okazała się AMELIA WOJOTON z I LO im. Stefana Żeromskiego w  Opocznie. Indywidualnie zwyciężył  MATEUSZ SZAŁAMACHA z I LO PUL im. 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty w Kutnie

Powiat radomszczański reprezentowali uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Radomsku ("Mechanik"), którzy w klasyfikacji łącznej zajęli 8 lokatę.

Gratulujemy i zapraszamy  ! ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !

Powrót na górę strony