Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ogólnopolski Festiwal Form Teatralnych, Literackich, Filmowych i Malarskich „100 lat Policji” – eliminacje wojewódzkie za nami

Konkurs to jeden z wielu elementów działań promocyjno-edukacyjnych Policji w ramach obchodów 100 rocznicy powołania Policji Państwowej przypadającej właśnie w 2019 roku.

Zgodnie z założeniami konkursu  uczestnikami mogą być osoby związane z szeroko rozumianym środowiskiem policyjnym (policjanci, pracownicy Policji , ich rodziny, uczniowie klas mundurowych, członkowie stowarzyszeń związanych z Policją a także osoby zrzeszone w kółkach zainteresowań prowadzonych przez policjantów lub pracowników Policji  lub też których członkami są policjanci, pracownicy Policji i ich najbliżsi).

8 kwietnia 2019 roku w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi odbył się finał wojewódzkiego etapu tego Konkursu, na który zakwalifikowało się kilkanaście prac. Najmłodszym uczestnikami okazali się 3 letni Igor i Zosia . Prace prezentowały różne techniki , format czy tworzywo ale wszystkie łączył wspólny mianownik POLICJA.

Po emocjonujących obradach komisja wyłoniła pracę, która trafi na ogólnopolski finał Konkursu. Jednogłośnie tytuł tej najlepszej  przyznano „Książce sensorycznej „ która może być doskonałym materiałem edukacyjnym w pracy z najmłodszymi. Pokazuje prace policji w bardzo niekonwencjonalny sposób. To interaktywne rękodzieło  stworzone zostało przez małżeństwo z Radomska : policjanta i nauczycielkę wychowania przedszkolnego.

 

Autorom zwycięskich prac nagrody zostaną wręczone  podczas centralnych obchodów Święta Policji.

Wszystkim laureatom łódzkich eliminacji już teraz serdecznie gratulujmy. Każdy otrzymał dyplom i symboliczny upominek.  

Dziękujemy !

Powrót na górę strony