Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Dzień otwarty" w radomszczańskiej komendzie Policji

Tegoroczny "Dzień przedsiębiorczości" zorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Radomsku był jednocześnie "Dniem otwartym" w jednostce i odbył się 20 marca. Do komendy Policji z wizytą przyszli uczniowie szkół średnich powiatu radomszczańskiego. Młodzież została powitana przez I Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji – mł. insp. Dariusza Szulca.

Uczniowie podczas wizyty w komendzie Policji w Radomsku poznali, jak przebiega proces rekrutacyjny, jakich kandydatów poszukuje formacja oraz czym charakteryzuje się służba w poszczególnych pionach. Szczególną uwagę zwrócono na możliwość rozwijania zainteresowań oraz indywidualnych predyspozycji każdego młodego człowieka, który chciałby wstąpić w policyjne szeregi.  W tym celu wyświetlono krótkie spoty i prezentacje. Wybrani policjanci opowiedzieli o specyfice ich służby. Dzielnicowy przybliżył swoją rolę w kontaktach ze społeczeństwem oraz omówił programy ułatwiające dotarcie do policjanta tzw. pierwszego kontaktu za pośrednictwem aplikacji „Moja Komenda” oraz programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Następnie odbył się pokaz sprzętu policyjnego używanego do zabezpieczeń podczas zgromadzeń publicznych. Największym jednak zainteresowaniem cieszyła się praca ze śladami kryminalistycznymi. Od technika kryminalistyki uczniowie usłyszeli o rodzajach śladów i sposobach ich zabezpieczania na miejscu zdarzenia. Na koniec młodzież zobaczyła, jak wygląda praca służby dyżurnej i jak odpowiedzialną rolę w jednostce Policji pełni oficer dyżurny.

          Mamy nadzieję, że "Dzień otwarty" spędzony w Komendzie Powiatowej Policji w Radomsku w ramach "Dnia przedsiębiorczości" pomoże przyszłym absolwentom szkół średnich w chwili wyboru zawodu, który powinien być zgodny z ich predyspozycjami i zainteresowaniami.

Powrót na górę strony