Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Za kierownicę wsiadaj wypoczęty

Jeżeli wybierasz się w podróż pamiętaj, że zmęczenie, apatia, senność to elementy mające kluczowy wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Takie symptomy często prowadzą do zaśnięcia za kierownicą. O tym, jakie mogą być skutki zmęczenia przekonał się 49 – letni obywatel Czech.

W nocy z 18 na 19 lutego 2019 roku policjanci zostali skierowani na drogę K-1, w pobliżu Kamieńska, gdzie według zgłoszenia zderzyły się dwa pojazdy. Funkcjonariusze na miejscu zdarzenia ustalili, że 49 -letni kierujący audi, jadąc w kierunku Łodzi nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i uderzył w tył mana. Na skutek zderzenia audi dachowało a ciężarówka wjechała w przydrożne zarośla. Do radomszczańskiego szpitala został przewieziony sprawca, po udzieleniu pomocy opuścił placówkę medyczną. Podczas rozmowy z policjantami stwierdził, że najprawdopodobniej ze zmęczenia nie zauważył jadącej przed nim ciężarówki. Kierowcy byli trzeźwi. Funkcjonariusze na sprawcę kolizji drogowej nałożyli mandat karny.

Policjanci przypominają, aby nie przeceniać swoich umiejętności oraz możliwości i podczas podróży dostosować się do potrzeb organizmu, a co się z tym wiąże reagować na pierwsze oznaki zmęczenia. Co dwie, trzy godziny należy zrobić kilkunastominutową przerwę, pobudzić krążenie krwi poprzez proste ćwiczenia fizyczne a jeżeli czujemy taką potrzebę należy "uciąć" sobie krótką drzemkę.

 

Powrót na górę strony