Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Radomszczański sąd aresztował na trzy miesiące przestępcze trio, które okradało właścicieli domów jednorodzinnych na terenie całego kraju

16 lutego 2019 roku prokurator Prokuratury Rejonowej w Radomsku podczas posiedzenia sądu wnioskował o areszt wobec 39 – letniej kobiety i dwóch jej kompanów w wieku 59 i 41 lat. Radomszczański sąd poparł wnioski śledczych i aresztował przestępców na najbliższe trzy miesiące. Podejrzanym grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dzięki skoordynowanym działaniom łódzkich, radomszczańskich oraz pabianickich kryminalnych złodzieje wpadli w ręce stróżów prawa na "gorącym uczynku". Do zatrzymania grupy włamywaczy doszło 14 lutego 2019 roku niemal bezpośrednio po tym, jak włamali się i okradli jeden z domów jednorodzinnych w Radomsku. Informacje uzyskane przez kryminalnych okazały się kluczowe w zatrzymaniu tych przestępców. Policjanci chwilę po włamaniu zatrzymali pojazd, którym poruszali się przestępcy. Podczas przeszukania samochodu policjanci ujawnili biżuterię, zegarki, perfumy oraz pieniądze należące do ostatnich pokrzywdzonych. W związku z powyższym przestępcy trafili do policyjnego aresztu. Najstarszy z nich to mieszkaniec Łodzi, pozostali to pabianiczanie. Mundurowi podczas przeszukań miejsc zamieszkania zatrzymanych znaleźli i zabezpieczyli dużą ilość różnego rodzaju biżuterii i przedmiotów stanowiących wyposażenie domów. Odzyskane przedmioty wrócą do prawowitych właścicieli. Na chwilę obecną wszystko wskazuje na to, że sprawcy w swojej przestępczej działalności najczęściej wykorzystywali nieobecność domowników. Wówczas włamywali się do domów i kradli pieniądze oraz wartościowe przedmioty, które następnie mogli sprzedać. Cała trójka usłyszała zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Śledczy zapowiadają, że sprawa jest rozwojowa.

Policjanci apelują o wzmożenie czujności w miejscu naszego zamieszkania. Doświadczenie pokazuje, że niemal każde włamanie do domu czy mieszkania jest poprzedzone obserwacją ze strony przestępców. Wychodząc z domu zawsze zamykajmy okna, drzwi. Szczególną uwagę należy zwracać na drzwi balkonowe, tarasowe, ponieważ tą drogą najczęściej wchodzą do środka złodzieje. Jeżeli możemy stosujmy różnego rodzaju zabezpieczenia techniczne. Nie zapominajmy o pomocy sąsiedzkiej, która niejednokrotnie stanowi najlepszą ochronę.

Jeżeli zauważymy podejrzaną osobę/ osoby przebywające w pobliżu naszych posesji zapamiętajmy ich wygląd i koniecznie o swoich spostrzeżeniach poinformujmy policję. Takie osoby zazwyczaj poruszają się samochodami, jeżeli to możliwe zanotujmy numer rejestracyjny. Policjanci skrupulatnie sprawdzą każdy sygnał.

 

  • Odzyskana przez policjantów biżuteria
    Odzyskana przez policjantów biżuteria
Powrót na górę strony