Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Agresywny 37 -latek trafił do aresztu

Policjanci zatrzymali mieszkańca gminy Dobryszyce, który od kilku lat znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją konkubiną. Podczas interwencji przeprowadzanej w miejscu jego zamieszkania dodatkowo groził policjantom i znieważył ich. Ponadto, obiecywał funkcjonariuszom 200 złotych w zamian za odstąpienie od zatrzymania go. Za takie zachowanie grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny policji popołudniu 6 stycznia 2019 roku otrzymał zgłoszenie o awanturze w jednym z domów w gminie Dobryszyce. Dlatego też, pilnie skierował tam patrol z Komisariatu Policji w Kamieńsku. Policjanci na miejscu zastali pobitą i zapłakaną kobietę, wystraszone dzieci oraz 37 – letniego mężczyznę, który był agresywny, wulgarny, obrażał i groził osobom przebywającym w domu. Kiedy policjanci umieścili go w radiowozie zaproponował im pieniądze w zamian za tzw. wypuszczenie go. W związku z powyższym mundurowi poinformowali awanturnika, że popełnił kolejne przestępstwo. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 1,4 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został umieszczony w policyjnej celi. Śledczy ustalili, że 37 – latek znęcał się nad rodziną od kilku lat. Ze zgromadzonego materiału wynika, że mężczyzna ten będąc pod działaniem alkoholu wyzywał kobietę, poniżał, groził pobiciem i pozbawieniem życia, nieustannie ją niepokoił. Wszystko wskazuje na to, że prokurator nadzorujący czynności w tej sprawie dzisiaj tj. 8 stycznia postawi mężczyźnie zarzuty: znęcania się nad rodziną, znieważenia i kierowania gróźb karalnych w stosunku do policjantów oraz usiłowania wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Za takie zachowanie grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Śledczy zapowiadają złożenie do sądu wniosku o tymczasowy areszt dla 37 – latka.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na przemoc!

Wystarczy tylko jeden telefon, by przerwać dramat rodziny i pomóc osobom doświadczającym przemocy. Zgłoszenia można dokonać pod bezpłatnym numerem telefonu 112. Policjanci sprawdzą każdą taką informację. Przypominamy, że przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez organy do tego powołane. Jeżeli wiesz, że osobie z Twojego otoczenia dzieje się krzywda. Zareaguj i powiadom np. policję, miejski ośrodek pomocy społecznej, prokuraturę lub sąd.

 

 

 

Powrót na górę strony