Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obywatelskie ujęcie

20 – letni mieszkaniec gminy Gomunice zabrał kluczyk od samochodu nietrzeźwemu mężczyźnie i uniemożliwił mu dalszą jazdę. Następnie, wezwał na miejsce policyjny patrol. Nie ulega wątpliwości, że ten młody człowiek podjął słuszną decyzję.

Zdarzenie to miało miejsce 8 listopada 2018 roku w Kamieńsku. Około godziny 18.00 dyżurny jednostki po krótkiej rozmowie ze zgłaszającym skierował pod wskazany adres patrol policyjny. Na miejscu okazało się, że kierowca punto jest tak pijany, że nie może wyraźnie i logicznie rozmawiać oraz utrzymać równowagi. Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało, że 41 – letni mieszkaniec Kamieńska miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Teraz amator jazdy na tzw. podwójnym gazie za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz kierowania pojazdami.

Policjanci kierują słowa uznania dla takich obywatelskich postaw. To szybka i zdecydowana reakcja pozwala na wyeliminowanie z ruchu osób stwarzających zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.

 

Powrót na górę strony