Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie ignorujmy znaków drogowych!

Policjanci kolejny raz apelują o rozwagę i bezpieczne zachowania na drodze. Przypominamy, że kierowanie pojazdem to również odpowiedzialność za przewożone osoby oraz innych uczestników ruchu drogowego. Przestrzeganie przepisów, wyobraźnia, rozsądek oraz umiejętność przewidywania różnych sytuacji na drodze są gwarantem bezpieczeństwa.

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do jakiego doszło 18 października 2018 roku, około godziny 12.00 na skrzyżowaniu drogi Ochotnik – Korytno z drogą Masłowice – Kalinki. Policjanci na miejscu tego zdarzenia ustalili, że 61 -letni kierujący fordem na prawidłowo oznakowanym skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu passatem, tym samym doprowadził do zderzenia samochodów. Dodatkowo, passat uderzył w znajdujący się przy drodze kamień a następnie przewrócił się na dach. Zarówno 29 -letni pokrzywdzony jak i sprawca zdarzenia zostali przewiezieni do radomszczańskiego szpitala. Mężczyźni to mieszkańcy gminy Masłowice, obaj byli trzeźwi.

Do kolejnego wypadku doszło 19 października około godziny 7.30 w miejscowości Zakrzew, gmina Kodrąb. Tutaj 54 – letnia radomszczanka kierująca fiatem, na łuku drogi z nieustalonych przyczyn zjechała na przeciwny pas ruchu i uderzyła w jadące w przeciwnym kierunku audi. W chwili zdarzenia kierujące pojazdami były trzeźwe, co potwierdziło badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez policjantów. Do szpitala z obrażeniami ciała zostały przewiezione trzy osoby, w tym 11 -letni pasażer audi.

 

 

 

 

 • Skrzyżowanie drogi Ochotnik- Korytno z drogą Masłowice - Kalinki
  Skrzyżowanie drogi Ochotnik- Korytno z drogą Masłowice - Kalinki
 • Skrzyżowanie drogi Ochotnik- Korytno z drogą Masłowice - Kalinki
  Skrzyżowanie drogi Ochotnik- Korytno z drogą Masłowice - Kalinki
 • Wypadek w miejscowości Zakrzew
  Wypadek w miejscowości Zakrzew
 • Wypadek w miejscowości Zakrzew
  Wypadek w miejscowości Zakrzew
Powrót na górę strony