Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca spowodował kolizję. Stracił prawo jazdy

Do policyjnego aresztu trafił 43 – letni mieszkaniec gminy Lgota Wielka, który 11 października 2018 roku kierując volkswagenem polo uderzył w golfa. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał on w organizmie 2,7 promila alkoholu.

Kilka minut po godzinie 14.00 do dyżurnego Policji zadzwoniła kobieta, która poinformowała o zdarzeniu drogowym w miejscowości Brudzice. Mundurowi na miejscu zdarzenia ustalili, że 43- latek kierujący polo na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w jadącego z przeciwnego kierunku golfa za kierownicą, którego była 24 – letnia mieszkanka powiatu radomszczańskiego. Kobieta była trzeźwa, została przewieziona do radomszczańskiego szpitala, po udzieleniu pomocy opuściła placówkę medyczną. 43 – latek był tak pijany, że nie przeszkadzała mu jazda na obręczy koła - jedno z kół polo nie miało opony. Mężczyzna na miejscu zdarzenia nie widział w swoim zachowaniu niczego złego, obwiniał innych za swoje nieodpowiedzialne postępowanie. Dodatkowo, co chwilę inaczej przedstawiał przebieg zdarzenia. Badanie wykazało, że ma w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Ponadto, została od niego pobrana krew do badań. W związku z powyższym został osadzony w policyjnym areszcie. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Za takie zachowanie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Równie dotkliwą karą może okazać się zwrot kosztów odszkodowania.

Nietrzeźwi użytkownicy dróg wciąż stanowią ogromne zagrożenie w ruchu drogowym. Jeżeli widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu – zareagujmy – zabierzmy kluczyk! Takim działaniem możemy komuś uratować życie lub zdrowie, tym samym zapobiec tragedii. Zdarzenia drogowe w wielu przypadkach niosą ze sobą dramat dla rodzin sprawców i osób pokrzywdzonych.

Powrót na górę strony