Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Systematycznie okradali swojego pracodawcę

Policjanci z Komisariatu Policji w Kamieńsku poprzez długoterminowe i skrupulatne działania doprowadzili do zatrzymania trzech bełchatowian w wieku 30, 33 i 35 lat, którzy do policyjnej celi trafili 2 maja 2016 roku

Policjanci z Komisariatu Policji w Kamieńsku poprzez długoterminowe i skrupulatne działania doprowadzili do zatrzymania trzech bełchatowian w wieku 30, 33 i 35 lat, którzy do policyjnej celi trafili 2 maja 2016 roku.

Początkowo kryminalni ustalili, że na terenie jednej z posesji w miejscowości Barczkowice, gmina Kamieńsk znajduje się dużo elementów rusztowań, które mogą pochodzić z przestępstwa. Informacje te potwierdziły się. Okazało się, że tego typu elementy zostały ukradzione w 2011 roku z jednej z bełchatowskich firm wypożyczających rusztowania. Elementy te zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy a następnie przekazane prawowitemu właścicielowi. Policjanci zajmujący się tą sprawą dowiedli, że sprawcy w ciągu ośmiu miesięcy 2011 roku ukradli i sprzedali metalowe elementy warte 115 tysięcy złotych. Śledczy ustalili, że w tym przestępczym procederze każdy z zatrzymanych miał do wykonania określone zadanie. Mężczyźni wykorzystywali swoje ówczesne stanowiska: brygadzisty, magazyniera i kierowcy. Ustalali plan działań, zgodnie z którym postępowali. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży dzielili między sobą. Zatrzymani zostali przez pracodawcę zwolnieni w 2011 roku, kiedy to nabrał podejrzeń co do ich uczciwości. Zebrany materiał pozwolił na postawienie zatrzymanym sześciu zarzutów kradzieży. Sprawa jest rozwojowa. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd w takiej sytuacji może orzec dodatkowo obowiązek naprawienia szkody.

 

 

 

 

 

 

Powrót na górę strony