Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Kręci mnie bezpieczeństwo ... nad wodą" i "Bezpieczne wakacje" dla uczestników obozu sportowego wypoczywających w Przedborzu.

W ramach wspomnianych akcji policjanci przez cały letni okres rozmawiają z dziećmi i młodzieżą spędzającą wakacje na koloniach, obozach sportowych czy półkoloniach w powiecie radomszczańskim. W czasie spotkań dzielnicowi apelują do dzieci i młodzieży, by unikali wszelkich niebezpieczeństw. Podpowiadają też, jak u niknąć niektórych zagrożeń i jak reagować gdy już się pojawią.

Dzielnicowi rozmawiają z uczestnikami zorganizowanych wypoczynków o zasadach obowiązujących nad wodą czy podczas leśnych wycieczek. Często okazuje się, że dzieci czy młodzież wiedzą jak nie stwarzać zagrożenia dla siebie i innych wypoczywających. Rozmawiały o tym z rodzicami lub nauczycielami. Policjanci przestrzegają przed kontaktami z osobami obcymi, przed niewłaściwym korzystaniem z Internetu. Mundurowi przypominają podstawowe zasady obowiązujące każdego uczestnika ruchu drogowego. Uzasadniają konieczność noszenia odblasków po zmroku. Dużym zainteresowaniem cieszą się opowiadania policjantów o zawodzie, który wykonują.

 

 

 

 

Powrót na górę strony