Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijani za kierownicą

16 lipca 2018 roku w ciągu kilku godzin na terenie powiatu radomszczańskiego doszło do siedmiu zdarzeń w ruchu drogowym. W dwóch przypadkach sprawcami zdarzeń byli nietrzeźwi kierujący pojazdami. Policjanci apelują do osób towarzyszących, pasażerów i świadków o zdecydowaną, stanowczą reakcję. W sytuacji gdy widzimy, że osoba nietrzeźwa wsiada za kierownicę pojazdu nie pozwólmy jej na to.

Pierwsze zgłoszenie do dyżurnego wpłynęło o godzinie 13.37. Wynikało z niego, że na ulicy Duńskiej w Radomsku dachował samochód. Policjanci szybko potwierdzili treści zgłoszenia. Mundurowi na miejscu ustalili, że 38-letnia kierująca volkswagenem nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, zjechała z drogi i doprowadziła do wywrócenia pojazdu. Pierwszej pomocy udzielili jej świadkowie zdarzenia. Mieszkanka gminy Dobryszyce została przewieziona do radomszczańskiego szpitala, po opatrzeniu zwolniona do domu. Badanie stanu trzeźwości kobiety wykazało, że miała ona w organizmie 2 promile alkoholu. Kilka minut później w miejscowości Okrajszów kierujący osobowym volvo jadąc w kierunku Płoszowa nie dostosował prędkości do warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem i tyłem auta uderzył w przydrożne drzewo. Kierowca volvo zostawił w aucie trzy 17-letnie pasażerki, a sam uciekł z miejsca zdarzenia. Dzięki relacji świadków, po kilku minutach został zatrzymany przez funkcjonariuszy i osadzony w policyjnym areszcie. Kierowcą volvo był 21-letni mieszkaniec gminy Radomsko, który w chwili zdarzenia miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Ponadto, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Pobrano od niego krew do badań. Pasażerki volvo zostały z licznymi stłuczeniami ciała przewiezione do radomszczańskiego szpitala, gdzie udzielono im pomocy medycznej.

Sprawcy obu zdarzeń za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będą odpowiadać przed sądem. Za takie przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz kierowania pojazdami. Przypominamy, że każdy z nas ma wpływ na szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Nasze zachowanie, decyzje, tolerancja lub jej brak, sposób postrzegania i traktowania innych użytkowników dróg mają wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Niestety, niezmiennie od kilku lat nadmierna prędkość, alkohol, nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego w połączeniu z brawurą i lekkomyślnością często kończą się dramatem dla wielu rodzin.

 

  • Zdarzenie drogowe - ulica Duńska w Radomsku
    Zdarzenie drogowe - ulica Duńska w Radomsku
  • Zdarzenie drogowe - ulica Duńska w Radomsku
    Zdarzenie drogowe - ulica Duńska w Radomsku
Powrót na górę strony