Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie warto przekraczać dozwolonej prędkości!

Policjanci przypominają, że duża prędkość jazdy powoduje między innymi wydłużenie i zawężenie pola widzenia oraz skrócenie czasu na przetworzenie informacji, co wpływa na podjęcie przez kierowcę właściwych decyzji. Wydłuża się także droga hamowania.

O dużym szczęściu może mówić 22 -letni mieszkaniec gminy Dobryszyce, który w nocy z 5 na 6 czerwca 2018 roku doprowadził do "dachowania" opla. Do zdarzenia doszło w miejscowości Blok Dobryszyce. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący oplem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał na pobocze i doprowadził do przewrócenia samochodu na dach. Na szczęście 22 – latek nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała. Mężczyzna ten był trzeźwy. Policjanci nałożyli na niego mandat karny.

W ciągu pięciu miesięcy bieżącego roku na terenie powiatu radomszczańskiego policjanci odnotowali 626 zdarzeń w ruchu drogowym, w tym 78 wypadków drogowych oraz 548 kolizji. W wypadkach tych zginęło 5 osób a 101 zostało rannych. Najczęstszymi przyczynami zdarzeń drogowych, niezmiennie od kilku lat są: niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami.

 

Powrót na górę strony