Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga! Motocykle na drodze.

Ładna, słoneczna pogoda to czynnik zwiększający ruch jednośladów na drodze. Policjanci apelują do miłośników "dwóch kółek" oraz innych uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drodze i dalekowzroczność w przewidywaniu zagrożeń.

Doświadczenie pokazuje, że do wypadku wystarczy chwila nieuwagi, uszkodzenia nawierzchni drogi, utrata koncentracji czy gwałtownie wykonany manewr. Wszyscy też wiemy, że motocykliści często przekraczają dozwoloną prędkość, wciskają się między samochody czy w końcu przeceniają swoje umiejętności.Wielu motocyklistów cechuje brawura, chęć popisania się przed znajomymi. Te czynniki połączone z brakiem doświadczenia w kierowaniu takim szybkim pojazdem prowadzą do nieszczęścia. Przecież motocykl nie ma poduszek powietrznych czy pasów bezpieczeństwa, które łagodzą skutki zdarzeń drogowych. Motocyklisto, nie przekraczaj prędkości, pomyśl o innych użytkownikach dróg, nie wymuszaj pierwszeństwa, przewiduj zagrożenia, załóż odblaskową odzież aby być widocznym na drodze. Do myślenia i zachowania zgodnego z normami prawnymi obowiązani są również inni uzytkownicy dróg.

Popołudniu, 4 czerwca 2018 roku na ulicy Narutowicza w Radomsku 29 – letni kierujący motocyklem yamaha zaczął wyprzedzać na skrzyżowaniu dróg kierującą chevroletem, która zamierzała skręcić w lewo. Pojazdy zderzyły się. Motocyklista z raną ciętą nogi i stłuczeniami został zabrany do radomszczańskiego szpitala. Zarówno 53 – letnia radomszczanka kierująca samochodem jak i 29 - letni obywatel Ukrainy byli trzeźwi.

Przypominamy, że nawet w najdrobniejszej kolizji motocykla i samochodu, motocylkista nie ma szans na wyjście z takiego zdarzenia bez szwanku.

 

 

Powrót na górę strony