Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pikniki rodzinne z udziałem dzielnicowych

Festyny i pikniki szkolne to świetna okazja aby porozmawiać o bezpieczeństwie podczas zbliżających się wakacji. 26 maja 201 roku policyjny profilaktyk społeczny wraz z dzielnicowymi uczestniczył w obchodach "Dnia Strażaka 2018" oraz pikniku szkolnym w Płoszowie.

W czasie tych spotkań dzieci miały okazję usiąść za kierownicą radiowozu, zobaczyć przygotowany sprzęt policyjny oraz przymierzyć pewne elementy wyposażenia policyjego. Mundurowi podczas spotkań przypominali dzieciom i dorosłym o właściwym zachowaniu w czasie wakacji. Szczególną uwagę mundurowi zwrócili na zasady związane z podróżowaniem samochodem, pociągiem czy autobusem oraz na obowiązki każdego uczestnika ruchu drogowego. Ponadto, przypominali o zachowaniu ostrożności w kontaktach z obcymi zwierzętami i osobami. Zainteresowanym, dzielnicowi przybliżali zasady działania aplikacji "Moja Komenda". Natomiast profilaktyk społeczny opowiadał jak posługiwać się narzędziem "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa".

Bezpieczeństwo to bardzo ważna sprawa, przypominamy kilka zasad, które warto powtarzać dzieciom i młodzieży.

UWAGA WODA!

 1. W upalne dni najlepszym sposobem na ochłodę jest kąpiel. Nad morzem, nad jeziorem lub na basenie nie zapomnijcie o podstawowych zasadach bezpieczeństwa!

 2. Kąpcie się w miejscach wyznaczonych, pod opieką ratownika!

 3. Pamiętajcie, że skoki na głowę mogą się skończyć tragicznie.

 4. Pływając na łódce, czy rowerze wodnym – nie zdejmujcie kamizelek ratunkowych.

 5. Poinformujcie dzieci – jeżeli zgubią się na plaży, w odnalezieniu opiekunów pomogą ratownicy, którzy dbają o Wasze bezpieczeństwo.

NOWE MIEJSCA, NOWE ZNAJOMOŚCI!

Wyjazdy sprzyjają nawiązywaniu nowych znajomości.

 1. Pamiętajcie, by wystrzegać się osób, których nie znacie, nie wiecie jakie mogą mieć zamiary.

 2. Napoje i słodycze przyjmowane od osób obcych mogą być groźne.

 3. Informujcie o miejscach, w które planujecie się wybrać. Nie jest to przejawem ingerencji w Waszą prywatność i czas wolny, lecz podyktowane troską o Wasz spokojny wypoczynek.

Nie wszyscy obcy mają złe intencje, jednak zawsze należy być rozsądnie nieufnym!

INTERNET!

Internet to miejsce, w którym spotkamy się wszyscy, nie tylko podczas wakacji.

 1. Pamiętajcie o bezpieczeństwie w sieci, nie podawajcie swoich danych, szczegółów dotyczących rodziny, majątku.

 2. Uważajcie na słowa kierowane jako komentarze, które też mogą ranić i wyrządzać krzywdę. Wszystko co „trafia” do Internetu, nigdy już z niego nie „wychodzi”.

 3. Pamiętaj o każdorazowym wylogowaniu się ze strony.

 4. Informacje o wszelkich niepokojących i obraźliwych e-mailach zgłaszaj natychmiast! Ustrzeże to Ciebie, jak również może pomóc osobom w Twoim otoczeniu.

WAKACJE POZA MIASTEM!

 1. Wyjeżdżając na obozy i kolonie starajcie się pomagać słabszym, szanujcie odmienność drugiej osoby. Nie pozwólcie, żeby grupa znęcała się nad koleżanką lub kolegą. 

 2. Lato to czas na wieczorne ogniska, grille i relaks na łonie natury. Zadbajmy o siebie i najbliższych – nie rozpalajmy ognia w miejscach niedozwolonych, nie pozostawiajmy po sobie śmieci i szkła, szanujmy spokój osób w naszym otoczeniu.

BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM !

 1. Wybierając się na zorganizowane wycieczki zadbajmy o sprawny środek transportu. Zapewnijmy sobie fachową pomoc Policji w sprawdzeniu stanu technicznego autokaru oraz psycho - fizycznego przewoźnika. Czujność i przezorność wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa podróży, zarówno naszego, jak i naszych dzieci.

 2. Podczas jazdy na rowerze wykorzystujcie kaski i ochraniacze!

 3. Poruszając się pieszo po drogach przechodźcie przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych, poza miastem chodźcie lewą stroną drogi i noście elementy odblaskowe, by kierowcy mieli szansę Was zobaczyć. Odpowiednia i szybka reakcja może uratować zdrowie i życie!


 

 

Powrót na górę strony