Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Utrudnienia w ruchu spowodowane nieuwagą kierowcy

19 maja 2018 roku, tuż przed godziną 13.00 na drodze K-1 w rejonie miejscowości Stobiecko Szlacheckie zderzyły się cztery pojazdy. Nitka w kierunku Łodzi została całkowicie zablokowana. Policjanci zorganizowali objazdy.

Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że 47 -letni mieszkaniec powiatu olkuskiego kierujący BMW X5 na prostym odcinku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i doprowadził do zderzenia z trzema pojazdami zwalniającycmi przed sygnalizacją świetlną. 47 - latek najpierw uderzył w inne bmw, następnie w bariery energochłonne, focusa i na koniec w skodę. Do szpitala została przewieziona kierująca skodą, po udzieleniu pomocy medycznej została zwolniona do domu. Łącznie w zdarzeniu brało udział 12 osób, w tym dwoje dzieci podróżujących w bmw sprawcy. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń ciała. Kierowcy byli trzeźwi. Utrudnienia w ruchu trwały ponad dwie godziny.

Policjanci kolejny raz przypominają o konieczności stosowania się do znaków drogowych, szczególnie tych wskazujących dozwoloną prędkość na danym odcinku drogi.

 

Powrót na górę strony