Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy pomógł "cukrzykowi"

Starszy aspirant Konrad Karnicki podczas pełnienia służby w przydzielonym rejonie zauważył fiata 126p jadącego ulicą Targową w Radomsku tzw. wężykiem - od osi jezdni do prawej krawędzi. Kierujący pojazdem co chwilę najeżdżał na krawężniki i wracał na obrany tor jazdy. Zdarzenie miało miejsce rano 18 maja 2018 roku.

Zaniepokojony funkcjonariusz włączył sygnały świetlne oraz dźwiękowe. Kierujący fiatem na nie nie reagował i kontynuował jazdę. W związku z powyższym, dzielnicowy wyprzedził "malucha" i zmusił do zatrzymania. Okazało się, że za kierownicą siedzi 70 – letni radomszczanin. Mężczyzna uskarżał się na zawroty i ból głowy. Powiedział, że od kilkunastu lat leczy się na cukrzycę. Informacje te potwierdziła rodzina starszego pana pod opiekę, której został przekazany. To, że 70 – latek jest trzeźwy zostało potwierdzone na urządzeniu do badania stanu trzeźwości. Kierujący fiatem nie chciał pomocy medycznej, gdyż jak twierdził właśnie wracał z przychodni i musi tylko zażyć odpowiednie leki.

Policjanci przypominają! Gdy prowadząc pojazd poczujesz się źle, zatrzymaj auto i wyjmij kluczyki ze stacyjki. Jeżeli jesteś cukrzykiem zjedz kanapkę, coś słodkiego lub przygotowaną dla siebie przekąskę. Odpocznij kilkanaście minut, zanim ruszysz w dalszą drogę. Zawsze możesz poprosić innych o pomoc.

Powrót na górę strony