Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Za kierownicę wsiadaj wypoczęty!

Ziewanie, częste mruganie, opadająca głowa, nagłe dreszcze - to symptomy alarmowe dla kierowcy, który zapada w tzw. mikrosen. Konieczne jest wówczas przerwanie jazdy. Według specjalistów "mikrosen" to sen trwający od 1 do 30 sekund. Czynnikiem potęgującym to zjawisko jest wykonywanie monotonnego zajęcia, jakim jest niejednokrotnie kierowanie pojazdem. Kierowco, nie przeceniaj swoich możliwości!

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do jakiego doszło 18 maja 2018 roku, około godziny 7.00 na dordze pomiędzy miejscowościami Brudzice i Lgota Wielka. Około godziny 7.00 kierujący peugeotem jadąc w kierunku Lgoty Wielkiej, po wyjechaniu z łuku drogi w lewo stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do czołowego zderzenia z oplem. 27 -letni kierowca peugeota został przewieziony do bełchatowskiego szpitala. Był trzeźwy. Drugi z uczestników wypadku został przewieziony do radomszczańskiego szpitala, gdzie został od niego pobrana krew. Obaj panowie ze względu na liczne obrażenia ciała pozostali w placówkach medycznych. Uczestnicy zdarzenia to mieszkańcy powiatu radomszczańskiego.

Według badań przeprowadzonych przez specjalistów z zakresu ruchu drogowego, kierowca jadący z prędkością ok 110 km/h, który zaśnie na sześć sekund, przejedzie dystans ok. 200 metrów. To czas wystarczający, aby nieświadomie przejechać na inny pas, na przeciwną stronę jezdni lub przejechać na czerwonym świetle. Zadbajmy o bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego!

 

Powrót na górę strony