Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Powiatowe obchody Światowego Dnia Czrewonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca

W powiecie radomszczańskim to siódma edycja tego przedsięwzięcia. Uczestniczyli w nim również dzielnicowi i technik kryminalistyki. Impreza odbyła się 8 maja w Powiatowej Hali Sportowej w Radomsku. Wzorem lat ubiegłych organizatorzy przygotowali szereg zajęć oraz atrakcji dla dzieci i młodzieży szkolnej. Bardzo ważnym elementem imprezy, zgodnie z tradycją było utworzenie "żywego Czerwonego Krzyża" - symbolu stowarzyszenia.

Polski Czerwony Krzyż to największa i najstarsza organizacja humanitarna w Polsce. Działania PCK to przede wszystkim praca na rzecz potrzebujących, uwrażliwianie społeczeństwa na krzywdę ludzką i promocja idei niesienia bezinteresownej pomocy. Podczas imprezy dzielnicowi odpowiadali na pytania najmłodszych, pomagali w przymierzaniu elementów wyposażenia policyjnego. Z kolei policyjny technik kryminalistyki opowiadał i pokazywał w jaki sposób można zabezpieczyć ślady podczas oględzin miejsca konkretnego zdarzenia. Ponadto uczestnicy akcji mogli dowiedzieć się jak udzielać pomocy osobom potrzebującym i na czym polega honorowe krwiodawstwo.

8 maja to dzień urodzin twórcy Czerwonego Krzyża i jednego z dwóch pierwszych laureatów Pokojowej Nagrody Nobla, Szwajcara Henriego Dunanta. W 1948 r. dzień ten ustanowiono wspólnym świętem dla wszystkich stowarzyszeń CK. Od 1984r obchodzony jest jako Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca.
 

 

Powrót na górę strony