Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Konkurs rozstrzygnięty

25 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Gomunicach policjanci ruchu drogowego przeprowadzili powiatowe eliminacje do Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W turnieju udział wzięli uczniowie z 8 szkół podstawowych oraz z 5 szkół gimnazjalnych. Zwycięskie drużyny będą reprezentować powiat radomszczański w zawodach wojewódzkich.

Podczas turnieju uczniowie wykazywali się wiedzą z zakresu ruchu drogowego. Rozwiązywali testy wiedzy obejmujące swoim zakresem np. znaki drogowe, zachowania na skrzyżowaniach dróg czy teorię z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Następnie wykazywali się umiejętnościami praktycznymi pokonując rowerem przygotowany tor przeszkód oraz wyznaczoną trasę w przyszkolnym miasteczku ruchu drogowego. W kategorii klas podstawowych I miejsce zajęli uczniowie ze szkoły w Krzętowie, II miejsce wywalczyli uczniowie ze szkoły w Kobielach Wielkich a III ze szkoły w Dobryszycach. Wśród gimnazjów I miejsce zajęli uczniowie ze szkoły w Kamieńsku, II – uczniowie ze szkoły w Dobryszycach a III - uczniowie gimnazjum ze Strzałkowa. Puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe wręczał Komendant Powiatowy Policji w Radomsku – insp. Piotr Nowicki.

Policjanci ruchu drogowego mając na uwadze zbliżający się "weekend majowy" przypomnieli uczestnikom turnieju zasady jakimi należy się kierować, aby nie stwarzać zagrożenia dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.


 

Powrót na górę strony