Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek śmiertelny

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do jakiego doszło 24 kwietnia 2018 roku, około godziny 21.30 w miejscowości Rożny.

Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że 42 – letnia radomszczanka, kierująca alfą romeo nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem. Po czym, zjechała na przeciwny pas ruchu i doprowadziła do czołowego zderzenia z kierujących oplem. Do radomszczańskiego szpitala została przewieziona kobieta jak i 27 – letni kierowca corsy. Oboje pozostali w placówce medycznej na obserwacji. Natomiast, 29 – letni pasażer opla z rozległymi obrażeniami ciała został przewieziony do bełchatowskiego szpitala, gdzie po kilku godzinach zmarł. Kierowcy byli trzeźwi.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego kolejny raz apelujemy o rozwagę na drodze. Policjanci przypominają, że tzw. "bepieczna prędkość" to taka przy, której kierowca panuje nad pojazdem, niezależnie od okoliczności i w razie potrzeby może ten pojazd zatrzymać przed przeszkodą lub ją ominąć bez zwiększonego ryzyka. Nadmierna prędkość jest czynnikiem utrudniającym panowanie nad pojazdem i jest przyczyną wielu tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

 

Powrót na górę strony