Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

O Internecie z młodzieżą

W Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku odbyły się obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. Spotkanie prowadził dzielnicowy, policyjny profilaktyk społeczny oraz pedagodzy z tej szkoły. Podobne spotkanie odbyło się w szkole publicznej w Rzejowicach. Przeprowadziła je dzielnicowa - mł.asp. Magdalena Wilczyńska.

Dzielnicowi tłumaczyli dzieciom oraz młodzieży jakie zachowania są nieprawidłowe i są zakwalifikowane jako naruszające obowiązujący porządek prawny. Takim niewłaściwym zachowaniem jest m.in. wyzywanie, ośmieszanie, poniżanie kogoś i Internecie, robienie komuś zdjęć lub filmów bez jego zgody, przerabianie ich a następnie publikowanie w sieci, podszywanie się pod kogoś w sieci. Uczniowie uzyskali odpowiedzi na zadawane pytania. Usłyszeli również, co to jest uzależnienie od komputera i Internetu. Dzielnicowi podkreślali, że cyberprzemoc może dotknąć każdego, niezależnie od wieku.

Profilaktyk podkreślał, że Internet może dać nam wiele dobrego - jeśli umiemy się nim posłużyć. Niezależnie od swojego wieku należy pamiętać, że w sieci nie jesteśmy anonimowi. Wszystko co piszemy i publikujemy zostaje w niej na długi czas. Dlatego umieszczane informacje powinny być przez nas przemyślane. Komentarze, które pozostawiamy na odwiedzanych stronach, powinny dobrze o nas świadczyć. Tak jak w życiu codziennym - odnośmy się do innych z szacunkiem, bez wyzwisk czy zastraszania. Mając świadomość, że to właśnie my tworzymy Internet pamiętajmy, jakim chcielibyśmy go zastać i dbajmy o wspólne bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni.

 

  • Dzielnicowy podczas spotkania z młodzieżą
    Dzielnicowy podczas spotkania z młodzieżą
  • Dzielnicowa z uczniami III klasy PSP w Rzejowicach
    Dzielnicowa z uczniami III klasy PSP w Rzejowicach
Powrót na górę strony