Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ciasteczka z marihuaną

Radomszczańscy kryminalni 5 marca 2018 roku w jednym z domów w gminie Gidle zatrzymali 25 – letniego mężczyznę, który uprawiał konopie indyjskie.

Doniczkowa uprawa była ukryta w zaciszu jednego z pokoi. Ponadto, podczas przeszukania domu policjanci ujawnili przedmioty służące do profesjonalnej uprawy i zażywania narkotyków oraz przygotowane przez 25 – latka ciasteczka nadziewane marihuaną. Łącznie zabezpieczono ponad 90 gramów substancji odurzających. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Śledczy ustalają okoliczności tej sprawy. Za uprawę konopi indyjskich oraz posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Specjaliści zajmujący się badaniem wpływu środków odurzających na organizm człowieka podkreślają, że nawet incydentalny kontakt z narkotykami może powodować trwałe uszkodzenia niektórych struktur mózgowia odpowiedzilanych m.in. za procesy uczenia się, pamięci, emocji oraz motywacji. U osób predysponowanych do chorób psychotycznych mogą wystąpić reakcje lękowe.

 

Powrót na górę strony