Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skutki brawurowej jazdy

Od początku bieżącego roku na terenie powiatu radomszczańskiego policjanci odnotowali 218 kolizji drogowych i 23 wypadki drogowe. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że jedną z głównych przyczyn w tego typu zdarzeniach jest niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Zdarzenia w ruchu drogowym często są przyczyną uniemożliwiającą płynną jazdę ulicami Radomska. Przypominamy, że każdy z uczestników ruchu drogowego ma wpływ na jego sprawny przebieg.

27 lutego 2018 roku około godziny 17.00 policjanci zostali wezwani na ulicę Piastowską w Radomsku, gdzie doszło do zdarzenia drogowego. Z ustaleń mundurowych wynika, że 20 – letni radomszczanin kierujący BMW jadąc ulicą Piastowską w kierunku ulicy Tysiąclecia niedostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w renaulta, którego kierujący zamierzał skręcić w lewo. Następnie kierujący BMW przejechał przez pas zieleni i uderzył w znajdujący się przy sklepie podest. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi i nie potrzebowali pomocy medycznej. Policjanci nałożyli na sprawcę kolizji wysoki mandat karny.

Funkcjonariusze wciąż przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Przy tak zmiennych warunkach pogodowych i nadmiernej prędkości koła szybko tracą przyczepność do podłoża. Wykonywanie wszelkich manewrów – wyprzedzanie, wymijanie, wchodzenie w zakręt – mogą skończyć się tragicznie. Starajmy się przewidywać zagrożenia.

 

Powrót na górę strony