Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mikołaj w szkole

6 grudnia 2017 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Kodrębie odbyło się spotkanie mikołajkowe dla najmłodszych dzieci z terenu gminy Kodrąb. W spotkaniu wzięła udział dzielnicowa - mł.asp. Magdalena Wilczyńska


Przez podejmowanie takich przedsięwzięć, zarówno młodsi, jak i starsi podtrzymują tradycje wręczania prezentów. W czasie spotkania dzielnicowa podkreślała, że przez takie działania maluchy uczą się pomagania innym, poprawnego i dobrego zachowania. Są w nich utrwalane wyższe wartości, o których rodzice powinni rozmawiać z dziećmi. Organizując takie spotkania, choć na chwilę możemy zapomnieć o problemach życia codziennego i spędzić ten czas z naszymi dziećmi. Wskazać im właściwe postępowanie - pomoc ubogim, uwrażliwiać na krzywdę innych, nieść radość i nadzieję. Zwyczaj wzajemnego obdarowywania się, wzmacnia  więzi i rozwija empatię. Wszystko to składa się na profilaktykę dzieci i młodzieży.  
Oprawę uroczystości oraz spektakl teatralny na motywach powieści H. Ch. Andersena przygotowali przedstawiciele samorządu uczniowskiego wspólnie z szkolnym kołem wolontaryjnym. Po przedstawieniu wszystkie dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły w spotkaniu z Świętym Mikołajem. Każde dziecko zostało obdarowane prezentem. Organizatorem uroczystości był Wójt Gminy Kodrąb wspólnie z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Powrót na górę strony