Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Droga zablokowana przez ciężarówki

Przez kilka godzin trwały utrudnienia na drodze K-1 ze względu na zderzenie się dwóch samochodów ciężarowych niedaleko miejscowości Dobryszyce.

Do zdarzenia doszło 11 grudnia 2017 roku około godziny 6.30. Z ustaleń policjantów wynika, że 25 – letni kierowca tira podczas omijania ciężarówki znajdującej się na pasie awaryjnym nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w unieruchomiony zestaw pojazdów, którego kierowca zatrzymał się aby uzupełnić płyn chłodniczy. W rezultacie tiry zablokowały drogę w kierunku Częstochowy. Na szczęście żaden z uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń ciała. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Do usunięcia ciężarówek konieczne było użycie sprzętu specjalistycznego. 

Policja apeluje, jesień i zima to pory roku, w których znacznie pogarszają się warunki drogowe. Obfite opady deszczu, śniegu, mgła, śliska nawierzchnia to czynniki wpływające na widoczność na drodze. Dlatego kierujący pojazdami muszą zachować szczególną ostrożność podczas jazdy, aby bezpiecznie dotrzeć do wytyczonego celu. 

 

Powrót na górę strony