Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ślisko na drodze – dostosuj prędkość do warunków

Ze względu na opady deszczu, śniegu oraz niskie temperatury na drogach jest ślisko i niejednokrotnie niebezpiecznie. Dlatego też, policjanci apelują o ostrożność.

O tym, jak szybko można stracić kontrolę nad pojazdem przekonał się 27 – letni kierowca ciężarówki, który jadąc drogą K-1, w kierunku Częstochowy nie dostosował prędkości do warunków drogowych, stracił panowanie nad zestawem pojazdów i uderzył w bariery enerogochłonne rozdzielające drogę. Do zdarzenia doszło 4 grudnia 2017 roku, około godziny 6.00 niedaleko miejscowości Kamieńsk. Kierowca tira był trzeźwy. Zarówno on jak i pasażer zostali przewiezieni do radomszczańskiego szpitala. Utrudnienia w ruchu trwały do godziny 11.30.

Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków na drodze. Śliska nawierzchnia sprawia, że wydłuża się znacznie droga hamowania. Pamiętajmy, że gwałtowne manewry wykonywane na błocie pośniegowym czy oblodzonej nawierzchni mogą przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji do kolizji i wypadków. Zdejmijmy nogę z gazu i zachowajmy także zasadę ograniczonego zaufania.

 

Powrót na górę strony