Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA oraz program „DZIELNICOWY BLIŻEJ NAS ” jako istotny głos dialogu społecznego

17 listopada 2017 roku, pomiędzy godz.10.30 a 13.30 , w sali Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Matejki 22/26 odbędzie się konferencja poświęcona dwóm kluczowym inicjatywom mającym na celu poprawę bezpieczeństwa KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA oraz program „DZIELNICOWY BLIŻEJ NAS ” Niemalże równocześnie zorganizowano wojewódzki finał Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa. Weźmie w nim udział kilkaset uczniów.

Przedsięwzięcie to ma na celu zaprezentowanie osiągnięć i korzyści po roku funkcjonowania KMZB oraz programu „ Dzielnicowy bliżej nas” nie tylko w aspekcie społecznym ale także współpracy różnych instytucji działających na terenie województwa łódzkiego.

Podczas konferencji zostaną zaprezentowane zalety funkcjonowania takiego narzędzia jak Krajowa mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, które wykorzystywane jest w profilaktyce, analizie zagrożeń oraz przygotowaniu pracy dzielnicowych jako policjantów tzw. pierwszego kontaktu.

Równolegle w godzinach od 9.30 do 13.00  na terenie MOSiR przy ul. Małachowskiego 5/7 w Łodzi  odbędzie się finał wojewódzki Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa. W tej części udział weźmie ponad 400 dzieci i młodzieży  z całego województwa łódzkiego. Rywalizować będą w teście sprawności fizycznej, teście wiedzy o bezpieczeństwie  oraz konkursie na najlepszą drużynę  kibicującą.

 

Powrót na górę strony