Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Konkurs sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie

30 października 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 5 w Radomsku drugoklasiści z powiatu radomszczańskiego walczyli o miano najlepszej drużyny w ramach XII edycji konkursu "Policyjna Akademia Bezpieczeństwa". W tegorocznych zmaganiach udział wzięło pięć szkół podstawowych: SP w Chrzanowicach, SP w Gorzędowie, SP w Kobielach Wielkich, SP w Kodrębie, SP nr 5 w Radomsku.

Zadaniem drugoklasistów było rozwiązanie testu a następnie pokonanie specjalnie ułożonego toru przeszkód. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa (w domu, w szkole, podczas podróży czy wypoczynku). Zawodników do walki o najlepszy czas zagrzewały dzieci ze szkoły nr 5 w Radomsku. Zwyciężyła drużyna z Chrzanowic, która będzie reprezentowała powiat radomszczański w zawodach wojewódzkich 17 listopada br. Drugie miejsce zajęli uczniowie ze szkoły w Gorzędowie a trzecie uczniowie z Kobiel Wielkich.  

Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Radomsku wręczył Naczelnik Wydziału Edukacji – Grzegorz Szymczak. Dodatkowo, każde z dzieci otrzymało pamiątkowy dyplom oraz kamizelki, breloki i opaski odblaskowe. Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy osobom, które pomogły w organizacji konkursu.  

Powrót na górę strony