Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Bezpieczne drogi powiatowe"

W ramach wspólnych działań Policji i Starostwa Powiatowego w Radomsku ponad tysiąc elementów odblaskowych trafiło w ręce mieszkańców powiatu radomszczańskiego.

Akcja prowadzona była przez 4 wybrane dni października, w różnych miejscach powiatu: w Lgocie Wielkiej, Wielgomłynach, Radomsku i Kobielach Wielkich. Celem przedsięwzięcia była edukacja tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego: pieszych, rowerzystów i motorowerzystów. 26 października 2017 roku odblaski rozdawano w pobliżu placu targowego w Radomsku a 27 października organizatorzy działań zachęcali do noszenia odblasków mieszkańców gminy Kobiele Wielkie. W akcję prowadzoną w Radomsku włączył się również Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim. Policjanci przypominali niechronionym, że okres jesienno – zimowy to dla pieszych i miłośników jednośladów szczególnie trudny czas, dlatego elementy odblaskowe odgrywają istotną rolę w ich bezpieczeństwie. Funkcjonariusze podkreślali, że jeden, mały odblask może uchronić pieszego przed przykrymi skutkami zdarzenia drogowego. Wielu pieszych i rowerzystów uważa, że skoro oni widzą nadjeżdżający pojazd, to kierujący pojazdem widzi ich. To bardzo mylne przekonanie a jego konsekwencje mogą byc tragniczne. Zachęcamy wszystkich, niezależnie od wieku, do używania odblasków, ponieważ dzięki nim jesteśmy widoczni na drodze.

Ponadto, policjanci zachęcali mieszkańców powiatu do korzystania z narzędzia, jakm jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Powrót na górę strony