Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Młody kierowca- jako uczestnik ruchu drogowego

24 października 2017 roku radomszczańscy policjanci zorganizowali cykl spotkań w szkołach średnich na terenie Radomska. Łącznie w spotkaniach uczestniczyło ponad 700 uczniów. Byli to tzw. młodzi kierowcy czyli osoby posiadające prawo jazdy kilka, kilkanaście miesięcy, uczestnicy kursów w szkołach nauki jazdy oraz osoby, które za kilka miesięcy będą mogły ubiegać się o takie uprawnienia.

Prelekcję przeprowadzili policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz egzaminator Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim oraz oficer prasowy radomszczańskiej komendy.

Doświadczenie pokazuje, że młodzi kierowcy, częściej niż inni podejmują ryzyko związane z niebezpiecznymi zachowaniami na drodze. Przyczyny są różne, zapewne jest to chęć rywalizacji, "pokazania się", dostarczenia mocnych wrażeń czy zaimponowania znajomym. Niestety, połączenie powyższych zachowań z brakiem doświadczenia i nadmierną prędkością prowadzi do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Zamiarem organizatorów było uświadomienie młodzieży jakie niewłaściwe zachowania na drodze mogą się źle zakończyć i to nie tylko dla sprawcy zdarzenia. Policjanci szczególną uwagę zwrócili na powszechne używanie telefonów komórkowych przez pieszych, rowerzystów czy kierujących autami oraz na wpływ tych urządzeń na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Policjanci posługiwali się licznymi przykładami zaczerpniętymi z codziennej służby. Natomiast pracownik WORD w Piotrkowie Trybunalskim przedstawił młodzieży nagrania z kamer zainstalowanych w pojazdach ośrodka, wskazując przy tym najczęściej popełnianie błędy przez osoby ubiegające się o prawo jazdy. Prelegenci wielokrotnie podkreślali, że zuchwałość, brawura i ignorancja na drodze, wcześniej czy później źle się kończą.

 

 

Powrót na górę strony