Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci podsumowali działania „Prędkość”

W dniach od 28 do 30 lipca 2017 roku odbyła się kolejna edycja ogólnopolskich działań pod kryptonimem „Prędkość”. Akcja ukierunkowana była na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie na przestrzeganie przepisów dotyczących przestrzegania dozwolonej prędkości.

W tym czasie na drogach województwa łódzkiego pojawiło się więcej patroli ruchu drogowego wyposażonych w urządzenia do pomiaru prędkości. Podczas kontroli policjanci zwracali szczególną uwagę na prędkość pojazdów, ich stan techniczny, jak również trzeźwość kierujących i posiadanie przez nich wymaganych dokumentów.

W ciągu trzech dni działań w województwie łódzkim policjanci skontrolowali 2697 pojazdów ( w powiecie radomszczańskim 94 kontrole). Ujawnili 1841 przypadków przekroczenia prędkości (w powiecie radomszczańskim 70 przypadków), za które nałożyli 1680 mandatów karnych (w powiecie radomszczańskim 61 mandatów). W tym samym czasie w województwie łódzkim odnotowano 36 wypadków drogowych (w powiecie radomszczańskim - 0), w których dwie osoby poniosły śmierć, a 44 odniosło obrażenia. Przyczyną sześciu z nich była nadmierna prędkość.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają również jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Warto również podkreślić fakt, że nie zawsze konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego ponoszą ich sprawcy, ale w wielu przypadkach przez ich lekkomyślność, koszty ponoszą inni uczestnicy ruchu drogowego. Dlatego też, policjanci będą cyklicznie prowadzić działania i dyscyplinować kierowców jeżdżących z nadmierną prędkością.

 

Powrót na górę strony