Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólne działania w ramach akcji "Bezpieczne wakacje"

Wakacje to dla policjantów czas szczególnej dbałości o bezpieczeństwo osób wypoczywających czy podróżujących. Dlatego też, policjanci z radomszczańskiej komendy często uczestniczą w spotkaniach poświęconych tematyce szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Dzielnicowi, policjanci ruchu drogowego wraz z pracownikami ośrodka pomocy społecznej, pracownikami sanepidu oraz strażakiem przeprowadzili cykl spotkań z dziećmi, młodzieżą oraz z seniorami na temat bezpieczeństwa podczas wakacji. Ponadto, dzielnicowi kontrolują rejony zbiorników wodnych, biorą udział w zajęciach terapeutycznych organizowanych dla podopiecznych różnych placówek znajdujących się w powiecie radomszczańskim.  

Na jednym ze spotkań, funkcjonariusze opowiadając o zasadach bezpieczeństwa zachęcali uczestników do atywności np. zainteresowani mogli założyć alkogogle lub narkogogle i pokonać w nich wyznaczony tor. Przy tej okazji policjanci tłumaczyli jak działają na organizm człowieka środki odurzające, jaki związek istnieje pomiędzy ich zażywaniem a przestępczością. Pracownik sanepidu opowiadał jakie spustoszenie w organizmie człowieka powodują narkotyki, dopalacze, alkohol czy tytoń. W czasie spotkań dzielnicowi wskazywali jak należy zachowywać się podczas wypoczynku nad wodą, w domu, w podróży aby nie stwarzać zagrożenia dla siebie i innych. Natomiast, strażak przestrzegał przed niewłaściwym zachowaniem w lesie i demonstrował sposób działania czujnika wykrywającego nadmierne stężenie tlenku węgla (czadu). Policjanci ruchu drogowego w czasie spotkań z seniorami udzielali im instruktażu w sprawie prawidłowego poruszania się po drodze a dodatkowo wręczali kamizelki odblaskowe. Jednocześnie przypominali, że używanie elemantów odblaskowych zwiększa naszą widoczność na drodze. Podczas wszystkich spotkań policjanci rozdawali ulotki zwiazane z bezpiecznym wypoczynkiem.

 • Uczestnik spotkania w alkogoglach
  Uczestnik spotkania w alkogoglach
 • Uczestnik spotkania w alkogoglach
  Uczestnik spotkania w alkogoglach
 • Uczestnicy jednej z pogadanek
  Uczestnicy jednej z pogadanek
 • Uczestnicy pogadanki pozują do wspólnego zdjęcia
  Uczestnicy pogadanki pozują do wspólnego zdjęcia

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony