Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uroczysta zbiórka z okazji powiatowych obchodów Święta Policji

24 lipca to data wyjątkowa dla policjantów. To czas nominacji i odznaczeń samych policjantów, jaki i pracowników policji. Z kilkudniowym wyprzedzeniem wręczono akty mianowania oraz medale policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Uroczystość odbyła się 21 lipca w auli komendy a uświetnili ją: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi – insp. Dariusz Walichnowski, przedstawiciele powiatu i miasta, przedstawiciele samorządów, przedstawiciele innych instytucji współpracujących z policją a także przedstawiciele innych służb mundurowych.

W tym roku z okazji Święta Policji 58 policjantów w radomszczańskiej komendy zostało mianowanych na wyższy stopień policyjny a trzech otrzymało medale "Zasłużony Polcjant". Najwięcej mianowanych było w korpusie aspirantów (29 policjatów) i podoficerów policji (25 policjantów).

Zgodnie z Decyzją Ministra Spraw Wewnętrzynych i Administacji Złotą Odznakę " Zasłużony Policjant" otrzymał mł.insp. Dariusz Szulc – I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Radomsku, Brązową Odznakę "Zasłużony Pollicjant" otrzymała kom. Janetta Wodzisławska, Brązową Odznakę "Zasłużony Policjant" otrzymał asp.szt. Robert Banaszczyk.

Jest to odznaka nadawana policjantowi w uznaniu jego szczególnych zasług i osiągnięć służbowych, którymi przyczynił się do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania porządku publicznego.

Przemówienia okolicznościowe kierowane do uczestników Święta Policji wygłosili: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi – insp. Dariusz Walichnowski, Komendant Powiatowy Policji w Radomsku – insp. Piotr Nowicki, Wicestarosta Powiatu Radomszczańskiego – Robert Zakrzewski, w imieniu zgromdzonych samorządowców – Wójt Gminy Ładzice – Wioletta Pichit, Prezydent Miasta Radomska- Jarosław Ferenc.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za miłe i pełne zrozumienia słowa.

 

Powrót na górę strony