Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelny wypadek

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do jakiego doszło po godzinie siódmej 21 lipca 2017 roku, na ulicy Przedborskiej w Radomsku. W wyniku zdarzenia zmarł 44- letni rowerzysta.

Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że do zderzenia rowerzysty z busem doszło, kiedy kierowca samochodu wyprzedzał cyklistę. Obaj jechali w kierunku centrum Radomska. Autem kierował 34 – letni obywatel Węgier, był trzeźwy. Rowerzysta z rozległymi obrażeniami ciała został zabrany do szpitala, gdzie po kilku godzniach zmarł. Kierowca busa został osadzony w policyjnym areszcie.

Policjanci proszą wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności, zarówno rowerzystów jak i kierujących innymi pojazdami. Niestety zawsze jest tak, że podczas kolizji rowerzysty z autem to cyklista jest bardziej poszkodowany. Dlatego konieczne jest zwracanie szczególnej ostrożności podczas omijania czy wyprzedzania rowerzystów. Doświadczenie pokazuje, że zbyt bliskie przejeżdżanie obok rowerzysty może spowodować zachwianie jego równowagi a w konsekwencji wypadek. Zadbajmy sami o bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego.

Powrót na górę strony