Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nauka i zabawa na biwaku szkolnym

Uczniowie klas pierwszych funkcjonujących w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Radomsku przez trzy dni zmagali się z przygotowanymi dla nich zadaniami, niekiedy z bólem i pojawiającymi się słabościami.

To kolejna edycja biwaku dla pierwszoklasistów. W dniach 7-9 czerwca 2017 roku ZSG nr 1 w Radomsku we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Radomsku i innymi podmiotami zorganizowali w Stanicy Harcerskiej w Białym Brzegu biwak dla klas mundurowych.

Podczas biwaku młodzież uczestniczyła w różnorodnych zajęciach, grach zespołowych, apelach czy leśnych manewrach. Niezbędnym elementem biwaku była musztra policyjna i wiążąca się z nią dyscyplina. Podczas panelu prewencyjnego młodzież usłyszała jak dbać o bezpieczeństwo swoje i bliskich, szczególnie podczas zbliżających się wakacji. Policjanci ruchu drogowego przypomnieli młodzieży jakie obowiązki ma każdy użytkownik drogi. O zabezpieczaniu śladów na miejscu zdarzenia opowiadał policyjny technik kryminalistyki. Działania te mają na celu wskazanie młodym ludziom jak ważna jest umiejętność życia w zgodzie w grupie równieśniczej, szukanie wspólnych rozwiązań, zdrowa rywalizacja oraz szeroko rozumiana odpowiedzialność. Kolejnym celem organizatorów było również propagowanie życia odpowiedzialnego, wolnego od wszelkich uzależnień.

Na zakończenie biwaku najbardziej wyróżniające się drużyny oraz uczniowie otrzymali drobne nagrody.

Powrót na górę strony