Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czujny po służbie

Policjant zainteresował się mężczyzną, który miał problemy z równowagą podczas wsiadania do pojazdu zaparkowanego przy ulicy Starowiejskiej w Radomsku. Kilka minut później okazało się, że kierowca renaulta ma w organizmie 2,5 promila alkoholu.

3 kwietnia 2017 roku około godziny 11.00 do dyżurnego zadzwonił policjant będący w czasie wolnym od służby i poprosił o wsparcie podczas zatrzymania nietrzeźwego kierowcy. Jak się okazało funkcjonariusz obserwował poczynania 39 – letniego radomszczanina kierującego twingo i na bieżąco przekazywał informacje dyżurnemu. Do zatrzymania pijanego doszło po kilku minutach, na ulicy Strzałkowskiej. Wówczas okazało się, że 39 – latek oprócz tego, że jest pijany nie stosował się do zakazu kierowania pojazdami orzeczonego przez sąd a obowiązującego do końca 2018 roku. Ponadto, mężczyzna ten nie posiadał opłaconej polisy OC od renault.

39 - latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie kolejny raz odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz dodatkowo za złamanie zakazu sądu i brak aktualnej polisy. Za takie postępowanie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowania uczestników ruchu drogowego. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdą nieprawidłowość można zgłosić pod nr telefonu 112 lub 997. Policjanci sprawdzą każdy niepokojący sygnał. 

Powrót na górę strony