Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci na rzecz "Święta Kobiet"

4 marca 2017 roku w Centrum Handlowym Stara Mleczarnia w Radomsku policjanci (dzielnicowa, profilaktyk społeczny oraz instruktorzy technik i taktyk interwencji policyjnych) włączyli się w działania profilaktyczne na rzecz kobiet z okazji zbliżającego się ich święta.

Osoby odwiedzające centrum mogły usłyszeć w bezpośredniej rozmowie z dzielnicową z tego rejonu miasta, jak wygląda jej codzienna służba, jak i gdzie uzyskać pomocy w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych. Dzielnicowa zachęcała do korzystania z aplikacji mobilnej "Moja komenda", za pomocą której możemy znaleźć dane dzielnicowego z konkretnego rejonu powiatu. Profilaktyk społeczny podpowiadał jak postępować z dziećmi czy młodzieżą sprawiającą problemy wychowawcze oraz jak postępować aby nie stać się ofiarą przestępstwa. Policjanci – instruktorzy technik i taktyk interwencji podpowiadali kobietom jak obronić się adekwatnie do ataku, jak szybko i skutecznie reagować na agresywne zachowanie ewentualnego napastnika.

Powyższe działania doskonale wpisują się w realizowany przez Policję program "Dzielnicowy bliżej nas", którego głównym założeniem jest prowadzenie działań ułatwiających kontakt dzielnicowego z mieszkańcami.

Powrót na górę strony