Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny punkt konsultacyjny

6 marca 2017 roku w Urzędzie Gminy w Ładzicach został otwarty Punkt Przyjęć Interesantów. Dzielnicowy z gminy Ładzice – mł.asp. Radosław Starostecki będzie w nim pełnił dyżury w każdy poniedziałek od godziny 12.00 do 16.00. Władze samorządowe gminy Ładzice zakupiły wizytówki i elementy odblaskowe dla swoich mieszkańców, które dzielnicowy będzie rozdawał w czasie służby, szczególnie tzw. niechronionym użytkownikom dróg (pieszym, rowerzystom i motorowerzystom).

Instytucja dzielnicowego, obok odtwarzania posterunków Policji oraz wdrożenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, stanowi jeden z trzech najważniejszych elementów uspołeczniania pracy Policji. Działania te realizowane są w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”.

Program „Dzielnicowy bliżej nas”, którego inauguracja nastąpiła w 2016 roku, ma za zadanie  faktyczne zbliżenie Policji do społeczeństwa i zainteresowanie go szeroko pojmowaną problematyką bezpieczeństwa. W pracy dzielnicowych wdrażane są systemowe rozwiązania mające na celu przywrócenie rangi temu jakże ważnemu stanowisku, które ugruntowane jest już historycznie, jak żadne inne stanowisko w Policji.

Dzielnicowy często nazywany jest policjantem "pierwszego kontaktu" dlatego, że to on dba o bezpieczeństwo mieszkańców w wyznaczonym rejonie służbowym. Każdy może się do niego zwrócić o pomoc i poradę prawną, każdy może przekazać dzielnicowemu ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa. Dzielnicowy pomaga mieszkańcom danego rejonu w szerokim zakresie. Doświadczenie pokazuje, że do dzielnicowego przychodzą osoby dotknięte przemocą, osoby uzależnione od różnych substancji odurzających, przychodzą po pomoc członkowie ich rodzin, osoby mające tzw. problemy sąsiedzkie, osoby szukające porad i wskazówek w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych, rozwiązania problemów małżeńskiech czy wychowawczych.

Pamiętajmy, że wspólne działania Policji i społeczeństwa pozwalają skutecznie zapobiegać i zwalczać przestępczość.

Przypominamy, że dane dotyczące poszczególnych dzielnicowych możemy znaleźć na stronach poszczególnych komend lub przy pomocy aplikacji  "Moja komenda".

 

Powrót na górę strony