Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działania policjantów ruchu drogowego w trosce o bezpieczeństwo

Tylko w miniony weekend policjanci przeprowadzili kilka różnorodnych działań.

26 stycznia 2017 roku sprawdzali czy osoby jadące w pojazdach używają pasów bezpieczeństwa zgodnie z ich przeznaczeniem i czy dzieci są prawidłowo przewożone w fotelikach. Ponadto, edukowali głównie pieszych i rowerzystów co do zasadności używania elementów odblaskowych. Takie elementy odblaskowe policjanci wręczali tzw. niechronionym uczestnikom ruchu drogowego.

Tego dnia funkcjonariusze ujawnili m.in. 36 wykroczeń polegających na nieużywaniu pasów bezpieczeństwa, 18 wykroczeń popełnionych przez pieszych, polegających na przechodzeniu przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, chodzenie po niewłaściwej stronie jezdni, czy niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Podczas prowadzonych działań policjanci skontrolowali ponad 80 osób.

Z kolei, 29 stycznia policjanci w rejonie targowiska miejskiego w Radomsku sprawdzali stan trzeźwości kierowców. Przez ponad cztery godziny badaniu poddanych zostało 318 kierujących pojazdami. Przy czym jeden z kierowców znajdował się pod wpływem alkoholu. W tym przypadku policjanci zatrzymali prawo jazdy nieodpowiedzialnego kierowcy, który za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Wzmożone działania w zakresie ruchu drogowego będą prowadzone również w następnych miesiącach.

 

Powrót na górę strony